Oszuści nie odpuszczają. Wczoraj na terenie powiatu monieckiego doszło do 5 prób wyłudzenia pieniędzy na tak zwany „wypadek”. Na szczęście żadna z osób, nie dała się nabrać. Apelujemy o rozwagę i czujność.

Wczoraj, na terenie powiatu monieckiego policjanci odnotowali pięć usiłowań oszustwa na członka rodziny, który miał wypadek. Scenariusze działania oszustów były bardzo podobne. Na telefon dzwoniła osoba, która informowała, że jeden z członków rodziny miał wypadek i potrzebne są pieniądze, aby uwolnić się od kary lub na polubowne załatwienie sprawy. Na szczęście seniorzy zachowali rozwagę i zadzwonili na numer 112.

Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że przestępcy, aby nas oszukać, wykorzystują różne scenariusze. Mogą podawać się za policjantów lub członków rodziny, a także za pracowników różnych firm i instytucji. Jako oficerowie policji przekonują swoje ofiary do wzięcia udziału w akcji policyjnej lub informują, że osoba nam najbliższa została zatrzymana i w związku z tym oferują pomoc w załatwieniu sprawy. Oszuści mogą nas informować o wypadku osoby z naszej rodziny oraz o tym, że potrzebna jest szybka pomoc finansowa.

Nie przekazujmy nikomu pod żadnym pozorem danych do kont bankowych, a także pieniędzy osobom obcym! W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszustwa, należy natychmiast poinformować policję, dzwoniąc pod numer 112

http://www.monki.policja.gov.pl/p10/aktualnosci/73854,UWAGA-OSZUSCI-WCIAZ-DZIALAJA.html

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *